Dzień Ochrony Środowiska w Grupie Motyli
2019-06-05

W środę 5 czerwca dzieci z grupy Motyli w związku z Dniem Ochrony Środowiska podczas zajęć dydaktycznych utrwalały wiadomości dotyczące ekologii i recyklingu, Wydawałoby się, że to trudne dla przedszkolaków pojęcia jednak Motylki posiadają niemałą wiedzę na ten temat. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy dotyczącej tego co „daje” nam Ziemia i jak jest piękna. Jednomyślnie uznaliśmy, że wszyscy chcemy, aby nasza Planeta pozostała piękna i zdrowa, więc już teraz musimy o nią zadbać. Oglądane  obrazki przypomniały nam na przykład o tym, żeby  używać ekologicznych toreb na zakupy, oszczędzać prąd elektryczny i wodę, segregować śmieci. Motylki miały okazję praktycznie sprawdzić swoją wiedzę segregując śmieci do odpowiednich pojemników. Podsumowując temat obejrzeliśmy w skupieniu  animowany film edukacyjny.

finder/galeria/images/2019_06_05_OCHRONASRODOWISKAMOTYLE