CZYM JEDZIEMY NA WAKACJE?
2019-07-15

W drugim tygodniu wakacji rozmawialiśmy o środkach transportu, a dokładnie o bezpiecznym podróżowaniu. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozpoznawania i nazywania dźwięków pojazdów. Wzbogacaliśmy słownictwo o nazwy pojazdów. Doskonaliliśmy również umiejętność klasyfikowania pojazdów na lądowe, wodne i  powietrzne.  Rozwijaliśmy koordynację wzrokowo – ruchową składając obrazki w całość. W ramach realizacji tematu dotyczącego pojazdów została również poruszona kwestia bezpiecznego podróżowania dziecka w odpowiednio dobranym do wzrostu i wagi foteliku. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przypomnieli Wesołym Smykom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. W formie praktycznej przypomniano podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie Pani Policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

finder/galeria/images/2019_07_15_IITYDZIENWAKACJI