Podróże dalekie i bliskie
2019-07-22

Trzeci tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem: „Podróże dalekie i bliskie”. Podróże te rozpoczęliśmy od gór i lasów, w związku z czym przedszkolaki mogły zapoznać się z niezbędnym sprzętem podczas górskich wędrówek i leśnych biwaków tj: plecak, śpiwór, kompas, lornetka czy namiot. Nie zabrakło również poznania tradycji i strojów góralskich, a w tym wykonywania korali dla Góralki.  Dzieci mogły również sprawdzić swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w górach i lasach oraz rozwiązać zagadki słuchowe. Następnie wybraliśmy się nad wodę, gdzie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej kąpieli w jeziorze i w morzu. Dzieci doskonale poradziły sobie również z wykonaniem pracy plastycznej systemem Edukacji przez ruch i stworzyły piękne żaglówki. W ramach relaksu wybraliśmy się też na ryby, gdzie ochotnicy mogli sprawdzić swoją szybkość i zwinność w zabawie z wyławianiem złotej rybki. Jednak wakacje można spędzać w różnych miejscach na przykład na wsi. I to właśnie jej atrakcje poznawały Wesołe Smyki. Przedszkolaki utrwaliły sobie zwierzęta wiejskie, wykonały nie lada obliczenia, żeby wszystkie zwierzęta w swoich zagrodach się zgadzały oraz zbudowały swoją farmę z klocków. Na zakończenie tego tygodnia czekała na nas dodatkowa niespodzianka. Dzieci wzięły udział w obchodach „Święta Policji”, na którym mogły aktywnie uczestniczyć w udzielaniu pierwszej pomocy, obejrzeć wozy policyjne i strażackie oraz rozwiązać zagadki przygotowane przez nadleśnictwo. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, który sprawił dzieciom dużo radości.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak udany wakacyjny tydzień.

finder/galeria/images/2019_07_22_IIITYDZIENWAKACJI