2019-11-29

W piątek 29.11. Wesołe Smyki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość i zobaczyć, co je czeka. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi. Przedszkolaki mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami- lanie wosku. Powstałe kształty z wosku były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.

finder/galeria/images/2019_11_29_ANDRZEJKI