Podsumowanie tygodnia 04-08.05.2020
2020-05-09

W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabek, podczas edukacji w domowym zaciszu wzbogacały swoją wiedzę na temat naszego kraju – Polski. Dowiedziały się gdzie Polska leży na mapie, gdzie znajduje się morze a gdzie góry posługując się pojęciami do góry/na dole. Poznaliśmy treść piosenki „Jestem Polką i Polakiem” oraz utrwaliliśmy znajomość symboli narodowych – flaga, godło, hymn. W piątek obchodziliśmy święto bibliotek i bibliotekarzy – dowiedzieliśmy się jak wygląda biblioteka i co to jest oraz poznaliśmy zawód bibliotekarza.
-----------------------------------------------
W minionym tygodniu dzieci z grupy Pszczółek i Motyli poznały Polskę. Przedszkolaki dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe, legendy polskie i tradycje. Poznały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...” oraz wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego pt. „Powiewa flaga” Dzieci uczyły się jak dbać o swoją Ojczyznę oraz pielęgnować wartości patriotyczne, jaką postawę przyjąć w czasie wykonywania i odtwarzania hymnu państwowego. Poznaliśmy również historię pieniądza, rozpoznawaliśmy model banknotów i monet, porównywaliśmy ich ciężar, wielkość. Rozmawialiśmy o tym co możemy za pieniądze kupić oraz o konieczności podejmowania pracy przez osoby dorosłe. Pod koniec tygodnia poznaliśmy najważniejsze miasto w Polsce, a mianowicie stolicę Polski – Warszawę, dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa naszej stolicy oraz jakie miejsca możemy w niej zobaczyć. W piątek rozmawialiśmy o Chodzieży, poznaliśmy herb Chodzieży a także ciekawe miejsca znajdujące się w mieście. Podsumowaniem tygodnia była interaktywna gra o Polsce.
-----------------------------------------------
W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Myszek realizowały temat kompleksowy „Książki i  książeczki” . Starszaki dowiedziały się jak powstają książki zanim trafią do naszych rąk oraz przypomniały sobie, że o książki należy dbać, aby mogło z nich korzystać wielu ludzi przez długi okres czasu.  Myszki poznały wiele kultowych wierszyków tj. „Chory kotek” czy  „Katechizm polskiego dziecka”. Przedszkolaki razem z rodzicami spędzały czas na czytaniu bajek lub słuchaniu ich z audiobook. Obcowanie z książką na pewno zaprocentuje w przyszłości o czym każdy dorosły wie. Z książek można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat otaczającego świata. Myszki wzbogaciły swoją wiedzę o Polce lecz także o Unii Europejskiej,  poznały różne bajki. Rozwijały sprawność manualną i fizyczną podczas wielu aktywności.  Starszaki pamiętały także o tym ,aby używać zwrotów grzecznościowych i obdarzać szacunkiem dorosłych. Nie zabrakło korzystania z nowoczesnych technik multimedialnych  dzięki którym dzieci rozwiązywały quiz wiedzy o Unii Europejskiej.
-----------------------------------------------
W minionym tygodniu dzieci z grupy „Biedronek” utrwalały wiadomości na temat Polski
oraz poznawały wiadomości dotyczące Unii Europejskiej. Poznały opowiadanie, pt. „Rozmowy o Unii Europejskiej” M. Ledwoń, dzięki któremu dowiedziały się dlaczego powstała Unia Europejska, oraz film edukacyjny, pt. „Unia Europejska”, dzięki niemu poznały symbole Unii Europejskiej. W tym tygodniu „Biedroneczki” poznały również literki: „ś” oraz „ć” i rozwiązując zadania uzyskały hasła: Europa i Unia Europejska. Także zadaniom matematycznym towarzyszyła ta sama tematyka. Dzieci doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania oraz umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi. Właśnie temu zadaniu towarzyszyły napisy, a właściwe liczenie pozwoliło uzyskać hasło - Dzień Europy. Natomiast podczas zabaw plastycznych dzieci zaprojektowały strój Syriusza, maskotki Unii Europejskiej, z rekwizytami i w kolorach nawiązujących do naszego kraju. Było także wiele innych zabaw, a nawet zestaw ćwiczeń gimnastycznych, wszystko po to, by dzieci codziennie rozwijały się, wzbogacały wiedzę i doskonaliły umiejętności.

finder/galeria/images/2020_05_09_PODSUMOWANIETYGODNIA