„Wakacje tuż, tuż..” – kolejne dni w naszym przedszkolu
2020-06-14

W minionym tygodniu dzieci z grup starszych podczas zabaw rozmawiały o wymarzonych wakacjach. Utrwalały środki lokomocji, którymi można wybrać się na wypoczynek (powietrzne, lądowe i wodne) oraz nazywały czynności, które można robić podczas odpoczynku. Klasyfikowały odpowiednie miejsca w naszym kraju w których można wypoczynek spędzić : góry, morze, jezioro, miasto, wieś i wychodziło to dzieciom znakomicie. Rozmarzyły się troszkę myśląc już o nadchodzącym lecie. Myślenie matematyczno- logiczne rozwijały podczas zabawy „Kodowane kubeczki”. Przedszkolaki poznawały też kultowe bajki tj.”Pyza łowiczanka” czy „Wilk i zając”. Młodsze dzieci poznawały zwierzęta z zoo rozwijając sprawność manualną tworzyły żyrafę i lwa, bawiły się liczbami oraz poznały zawód weterynarza. To było kilka dni miłego czasu spędzonego w przedszkolu.

finder/galeria/images/2020_06_14_WAKACJETUZTUZ