„Nadchodzi lato”- kolejny tydzień pełen wrażeń u Wesołych Smyków
2020-06-21

W tym tygodniu w grupach młodszych dzieci rozmawiały o kolorach lata oraz zwierzętach morskich. Podczas zabaw utrwalały nazwy zwierząt morskich, doskonaliły umiejętność przeliczania na konkretach i określania liczebności zbiorów. Nie zabrakło również utrwalania kolorów. Kolory to nieodłączny element otoczenia. Umiejętność ich rozpoznawania i nazywania odgrywa istotną rolę w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne: rybki oraz słoneczka. W grupach starszych dzieci realizowały tematy związane z latem i pożegnaniem przedszkola. Wykonały piękny matematyczny pociąg związany z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci rozmawiały o tym jak należy zachowywać się w górach, a jak nad morzem, jeziorem lub w lesie. Rozwijały również swoją kreatywność podczas zabaw z kolorowymi patyczkami, z których układały rytmy oraz tworzyły własne kompozycje. Wesołe Smyki wykonały także piękne wiatraczki z kolorowego papieru oraz pracę plastyczną „Maki”. Kolejny tydzień upłynął dzieciom w atmosferze radości i przybliżył zbliżającą się porę roku-lato.

finder/galeria/images/2020_06_21_NADCHODZILATO