Na wakacje już czas!
2020-06-28

W tym tygodniu realizowaliśmy temat związany z wakacjami. Dzieci zapoznały się z miejscami, w których można spędzać wakacje oraz doskonaliły znajomość zasad bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu. Utrwalały położenie morza i gór w Polsce oraz zapoznały się z treścią prezentacji pt „Krajobrazy Polski”. Przedszkolaki dopasowywały również cechy charakterystyczne do danych pór roku. Z radością brały udział w szeregu zabaw i ćwiczeń utrwalających znajomość liter. Wesołe Smyki uczestniczyły również w zabawach matematycznych: kodowanie na dywanie, pociąg, wiatr i liście.
Nie obyło się bez zabaw muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem maty. Ciekawym zajęciem okazało się obserwowanie przyrody przez lupę, co pozwoliło na zwiększenie zainteresowań przyrodniczych. Przedszkolaki poznawały również smaki lata, rozwiązując zagadki dotyczące owoców i warzyw oraz utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe. Wiele emocji wzbudziło w dzieciach wykonywanie niespodzianki dla taty z okazji jego święta. Wesołe Smyki chętnie go opisywały i uczyły się życzeń. Najmłodsi obchodzili Dzień Smerfa, którego celem było poszerzenie wiadomości dotyczących postaci bajkowych jakimi są Smerfy oraz radosne spędzenie czasu. Dzieci rozwijały swoją kreatywność, wykonując piękne prace plastyczne: „Kwiaty”, „Czereśnie”, „Żaglówka”. Tydzień minął dzieciom w radosnej atmosferze oczekiwania na wakacje.

finder/galeria/images/2020_06_28_NAWAKACJEJUZCZAS