ZAJĘCIA CERAMIKI NA KÓŁKU W GRUPIE „MYSZEK”
2019-04-12

Glina to naturalny, bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. Dlatego pojawiała się ona na naszym kółku zainteresowań. Glina doskonale nadaje się do rozwijania sprawności rąk, palców, aby przygotować każdego małego artystę do nauki pisania. Każdy etap pracy sprawia, że dziecko rozwija się nie tylko manualnie, twórczo, ale ma również ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, co buduje wiarę we własne siły, możliwości i umiejętności. Podczas naszych zajęć dzieci odkrywały możliwości plastyczne gliny, ubijały glinę formowały różne placki, wałkowały,  tworzyły ciekawe przedmioty i rzeźby pobudzając swoją wyobraźnię i kreatywność. Uczyły się również szanować i podziwiać wytwory pracy innych dzieci oraz doceniać wysiłek włożony w ich wykonanie.

finder/galeria/images/2019_04_12_KOLKOMYSZKI