„W KRÓLESTWIE CZEKOLADY”
2019-04-12

W miniony piątek 12 kwietnia obchodziliśmy jedno z najsłodszych świąt w roku. Nasze przedszkole na jeden dzień zamieniło się w czekoladowe królestwo. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekolady. Dzieci m.in. zapoznały się z przebiegiem wytwarzania czekolady, oglądając film edukacyjny. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Rozpoznawały różne rodzaje czekolady podczas zagadek smakowych. Przygotowały foundie – owoce w czekoladzie, chrupki w czekoladzie które z apetytem później zjadły. Dzieci bawiły się m.in. przy utworach ,,Chocolate”, ,,Czekolada, czekolada”, czy  ,,Czeko, czeko, czekolada”. Główną obowiązującą w tym dniu zasadą, był dobry humor i twórcze szaleństwo.

finder/galeria/images/2019_04_12_DZIENCZEKLADY