Sport to zdrowie – każdy Smyk to powie – czwarty tydzień wakacji

W minionym tygodniu dzieci w naszym przedszkolu dowiedziały się, dlaczego warto uprawiać sport. Chętnie uczestniczyły w wielu grach i zabawach ruchowych, podczas których uczyły się zgodnie rywalizować przestrzegając zasady fair play. Podczas zabawy plastycznej miały okazję zaprojektować i wyciąć koszulkę sportową, natomiast zabawy przy muzyce były świetną okazją do rozwijania sprawności ruchowej, zwinności i płynności ruchu. W czasie zabaw matematycznych z wykorzystaniem piłeczek doskonaliły umiejętność klasyfikowania i liczenia ze zrozumieniem. Natomiast pokonywanie toru przeszkód wywołało wiele emocji i uczyło dzieci pokonywać trudności, nie poddawać się, a także godzić się z przegraną. Mijający tydzień dostarczył dzieciom wiele radości i zachęcał je do zdrowego stylu życia.